zamknij

Rodzinny powrót do normalności :)

0

Dodano: 2020-11-03

W lipcu, zaraz po lockdownie, wspólnie z zaprzyjaźnionymi wolontariuszami Orange udało nam się pozyskać środki i zrealizować projekt/wydarzenie "Rodzinny powrót do normalności" - mające na celu promocję zdrowia i dbania o nie w czasach koronawirusa. Uczestnicy spotkania mieli do przejścia grę terenową, która swoją tematyką nawiązywała do zdrowego odżywania, dbania o zdrowie oraz kondycję fizyczną. Gra, prócz pytań, zawierała konkurencje sportowe, które były podpowiedzią jak dbać o swoją kondycję. Polegały one na m.in. rzucaniu do celu, zblendowaniu soku podczas jazdy na rowerze czy pokonaniu trasy miasteczka ruchu drogowego. Wszyscy, którzy z sukcesem zakończyli grę otrzymali pamiątkowe gadżety.

Naszym celem było pokazanie rodzinom(w różnych kombinacjach tzn. - rodzeństwo, babcia i wnuczęta, rodzice z dziećmi) jak w ciekawy i bezpieczny sposób mogą spędzić razem czas po lockdownie. Ponadto zależało nam by zwiększyć świadomość, że najprostszym przeciwdziałaniem wirusom jest dbanie o siebie i swój organizm a także podkreślenie znaczenia zdrowego stylu życia wśród najmłodszych i nie tylko.

Projekt został zrealizowany przy zachowaniu środków bezpieczeństwa obowiązujących na tamten moment oraz ograniczeniu liczby uczestników.

Ze swojej strony zachęcam Was do projektowania gier terenowych, które w ciekawy sposób uzupełnią Wasze warsztaty czy zajęcia. Szczególnie teraz mogą być one przydatne bo dostarczają bezpiecznej i bezkontaktowej rozrywki np. na świeżym powietrzu :)

Efekt

Uczestnicy integrują się a dodatkowo poznają zasady zdrowego stylu życia - dbanie o kondycję i zdrowa dieta.

Czas realizacji

Jednodniowe wydarzenie

Czego potrzebujesz?

Zaprojektowana tematycznie gra terenowa, sprzęt do konkurencji sportowych.

Skontaktuj się z autorem