zamknij

Mazowsze Lokalnie w Laskach...:)!

0

Dodano: 2020-07-07

Wieś Laski, Pracownia Orange, Klub Seniora ,,PoKUSa’’oraz Stowarzyszenie Animator i KGW „Ale Laski” na rzecz dobra wspólnego.

Piękna i cicha wieś Laski położona u podnóża dostojnej Warki skupia swe działania społeczne wokół świetlicy - Pracowni Orange. Piękno i możliwości świetlicy skusiły Klub Seniora ,,PoKUSa” do wspólnych działań z mieszkańcami Lasek, ze Stowarzyszeniem Animator i KGW "Ale Laski".

Współpraca zaowocowała pozytywną aplikacją w konkursie Mazowsze Lokalnie.

No i narobiło się!.

Powstał projekt pt. ,,Kawiarenka rozmaitości”

Jak sama nazwa wskazuje przy kawie zadzieją się różne rozmaitości dla dobra wspólnego. A więc na początek blaskiem ogniska przywitamy seniorów pragnących działać w KLUBIE SENIORA powstającym przy Pracowni Orange w Laskach.

Zapach, gwar i tajemniczość ognia będą przyczynkiem integracji całego środowiska wspaniałej ,,królewskiej” wsi. Ową integrację wesprze wyjazd do Muzeum Wsi Radomskiej, remont mebli pamiętających świetność miejsca w którym funkcjonuje świetlica, warsztaty decoupage – obrazy wspomnień na podobraziu, lepienie z gliny, lepienie pierogów, konkurs ciast i spotkanie biesiadne kończące działania projektowe, a rozpoczynające kolejne animacje w Kawiarence Rozmaitości. 

Projekt  dofinansowany ze środków programu  Mazowsze Lokalnie

Efekt

zintegrowana i zaktywizowana społeczność, nowa grupa senioralna, piękne wytwory rękodzielnicze

Czas realizacji

lipiec - wrzesień 2020

Czego potrzebujesz?

materiały do warsztatów rękodzielniczych oraz kulinarnych, transport i bilety wstępu do skansenu, zasoby ludzkie do poprowadzenia poszczególnych działań

Skontaktuj się z autorem