zamknij

Dzień życzliwości -ZŁOTORYJA PRZECIW HEJTOWI

0

Dodano: 2019-10-27

21 listopada planujemy zorganizować dużą akcję pod hasłem "Dzień życzliwości-Złotoryja przeciw hejtowi"

Spotykamy się na rynku głównym ,gdzie instalujemy nasz namiot .Pod namiotem stoły z gorącą herbatą ,kawą i ciastem upieczonym prze panie z Koła Gospodyń Miejskich ,które działa przy Stowarzyszeniu Nasze Rio.Rozkładamy stoisko z balonowymi zwierzątkami i malowaniem buziek .Długa pomarańczowa sznurówka posłuży na jako rekwizyt do wspólnych zdjęć.

Nasi wolontariusze ubrani w kolorowe stroje ,koniecznie z pomarańczową sznurówką w bucie  ,lub w innym widocznym miejscu,będą chodzić po ulicach miasta i rozdawać tradycyjne Usmiechy na żółtych karteczkach oraz free hugs (darmowe uściski).W tym roku będziemy także rozdawać pomarańczowe sznurówki i rozmawaić o hejcie .

Zabierzemy ze sobą nagłośnienie ,będziemy wspólnie śpiewać i tańczyć.Przeprowadzimy pogadankę o hejcie z uczniami złotoryjskich szkół,którzy co roku bardzo chętnie uczestniczą w naszej akcji.

Na ulicach miasta będą wspierać nas funkcionariusze Policji ,którzy w tym dniu zamiasta mandatów wypisują "uśmiechy".

Do akcji wciągamy wszystkich mieszkańców miasta ,niezależnie od wieku.Przechodnie chętnie angażują się w taką formę zabawy.

W imprezie bierze udziała około 300-400 osób ,rotacyjnie ,ponieważ są to zazwyczaj przechonie ,zatrzymaywani przez nas na kilka minut.

Naszymi partnerami są :Stowarzyszenie Nasze Rio ,Stowarzyszenie Hortus ,Sp.1 Złotoryja ,Sp.3 Złotoryja ,Komenda Policji w Złotoryi ,Straż Miejska Złotoryja oraz Urząd Miasta i Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Patroni Medialni:Portal Złotoryjanie.pl , Gazeta Złotoryjska ,portal e-Lednickie 

Wydarzenie promujemy na plakatach ,portalach społecznościowych ,na ogłoszeniach 

w grupach i stronach na fb

Impreza odbędzie się w dodzinach 12-17.

 

 

 

Skontaktuj się z autorem