zamknij

Mobilna Pracownia Orange Kozerki!

0

Dodano: 2019-10-16

Nie raz, nie dwa słyszałam ale macie fajną Pracownię, takie sprzęty i możliwości. Padł więc pomysł by podzielić się naszymi dobrodziejstwami i technologiami z dziećmi i młodzieżą, które w swoich świetlicach często nie mają nawet wifi. Tak zrodził się projekt na Mobilną Pracownię Orange Kozerki, który rozpoczął się podczas #codeweek. Przez niemal miesiąc odwiedzam 6 różnych świetlic(Natolin, Chlebnia, Mościska, Kozery, Chrzanów Duży, Kłudno Stare) prowadząc bezpłatne zajęcia z nowych technologii. Warsztaty cieszą się sporym zainteresowaniem i przyciągają sporo dzieci. Program Mobilnej Pracowni to nie tylko robotyka, aplikacje ale również bezpieczeństwo w sieci, świadome z niego korzystanie oraz szacunek wobec innych użytkowników cyberprzestrzeni. Projekt, będzie kończyć się włączeniem grup do akcji "jest nas więcej" - tak by wiedzieli jak reagować na hejt w sieci i nie przejmowali się nim. Ciekawa jestem jak to wyjdzie bo grupy są mocno zróźnicowane pod względem wieku :) 

Patrząc krytycznym okiem na projekt - pochłania on sporo czasu, wymaga sporej elastyczności i dobrego przygotowania ze względu na duży przedział wiekowy uczestników. Gdyby nie chwilowa reorganizacja prawdopodobnie byłoby mi trudniej go prowadzić. 

Patrząc na dobre strony - uczestnicy zajęć naprawdę żywo się w nie angażują, pracują, zadają pytania. Co więcej, pobierają aplikacje by móc posługiwać się nimi w domu. Grupy też powiększają się co jest oznaką, że zajęcia odpowiadają na ich potrzeby. Może, po zakończeniu projektu naszą Pracownię odwiedzą nowe twarze :)

Efekt

Zwiększenie świadomości o bezpiecznym korzystaniu z sieci, kultura w sieci podstawy obsługi robotów, zarażenie innych nowymi technologiami.

Czas realizacji

W naszym przypadku jest to miesięczny cykl spotkań, raz w tygodniu po ok. półtorej godziny.

Skontaktuj się z autorem