zamknij

Narzędzia dla liderów!

0

Dodano: 2019-05-17

A to zestaw aplikacji dla Was — liderów, aby łatwiej zarządzało Wam się Pracownią i masą obowiązków z tym związanych.

Trello — to aplikacja i strona internetowa, która pomoże uporządkować zadania. Można na niej tworzyć tablice różnych projektów. To tak jakby flipcharty z wieloma samoprzylepnymi karteczkami przenieść do świata online. Co więcej, jeśli kilka osób odpowiedzialnych jest za działania w Pracowni, to możecie przypisywać zadanie do konkretnej osoby, a także wpisać termin wykonania. Jeśli spóźniamy się z realizacją naszych obowiązków, to zmieniają się kolory! 

Na potrzeby Pracowni zdecydowanie wystarczy darmowa wersja. Narzędzie dostępne jest w języku polskim.

 

Piktochart — to narzędzie online, bardzo podobne do canvy (wszyscy ją znacie, tak?), jednak nastawione jest na tworzenie plakatów, ulotek infografik i diagramów. Z mojego doświadczenia wynika, że sprawdza się w tych przypadkach znacznie lepiej niż jakiekolwiek narzędzie. Najczęściej używam go, gdy chcę zwizualizować proces. Patrzcie jakie cuda można w nim tworzyć! 

piktochart

Doodle — to proste narzędzie przychodzi z pomocą zawsze, gdy nie możecie ustalić terminu, który pasuje większości zespołu. Działa to, jak ankieta tylko, że jest dostosowana do wybierania terminów. Tworzycie za darmo propozycje terminów i wysyłacie lub publikujecie link. Tyle, czekacie na odpowiedź i wiecie jaka data największej liczbie osób odpowiada. Może w ten sposób ustalicie termin najbliższych warsztatów?

 

Prezi — to narzędzie online, które przenosi prezentacje do nowego wymiaru. Dają znacznie więcej możliwości niż standardowe programy. Po utworzeniu konta i zalogowaniu się można wybrać szablon, który stworzy schemat całej prezentacji. Uwaga, zmienione w nim poszczególnych elementów jest trudne, dlatego czasem bardziej opłaca się tworzyć własny. Następnie przechodzimy do kreatora i tu polecam uzbroić się w dodatkową cierpliwość :D. Zarezerwujcie sobie kilka godzin na poznanie wszystkich funkcjonalności i tego, jak ich używać. Jak to się uda, to przygotowanie profesjonalnej prezentacji będzie znacznie prostsze. Prezentacja z prezi robi wrażenie! Rozważcie przygotowanie jej, gdy szykujecie się do ważnej prelekcji. Zerknijcie na jedną z moich Prezek, którą przygotowałam na galę podsumowującą młodzieżowe projekty kilka lat temu. Zajęło to znacznie więcej godzin, niż gdybym użyła popularnego programu, jednak potem po wystąpieniu usłyszałam dużo pozytywnych opinii :).

Prezi dostępne jest w języku angielskim, darmowa wersja wystarczy na potrzeby Pracowni. Potrzebna jest wtyczka Flash do korzystania i wyświetlania.

https://www.edx.org/ - lider musi się rozwijać, dlatego Fundacja Orange często proponuje Wam warsztaty. Jednak liczba miejsc jest ograniczona i nie zawsze termin jest dla Was możliwy. Dlatego polecam Wam platformę z kursami. Większość w nich jest darmowa, natomiast gdy chce się otrzymać certyfikat, to należy uiścić opłatę. Niestety nie ma żadnego szkolenia w języku polskim. P.S. ja zaczęłam masę kursów na tej platformie, żadnego nie zrobiłam w całości. Dlaczego? Biorę z nich to, czego potrzebuję, dlatego tak bardzo je lubię :).Zdjęcie na stronie głównej: by Dariusz Sankowski on UnsplashSkontaktuj się z autorem