zamknij

Akademia Malarstwa

0

Dodano: 2019-04-10

Zaproszenie do "Akademii malarstwa"

Będą warsztaty malarstwa z profesjonalnym artystą, zakończone wystawą prac wykonanych podczas zajęć oraz wycieczki edukacyjne m.in. do galerii w Kazimierzu Dolnym. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej zaprasza uzdolnionych artystycznie mieszkańców gminy Trzydnik Duży do Akademii "Malarstwa".

 

Z propozycji, przygotowanych dzięki wsparciu Unii Europejskiej, może skorzystać grupa 40 osób z tak zwanych grup defaworyzowanych, czyli osoby bezrobotne w wieku do 34 lat, kobiety samotnie wychowujące dzieci oraz seniorzy. "Akademia malarstwa" ma być dla nich nie tylko atrakcyjną formą spędzenia czasu, ale także okazją do rozwinięcia artystycznych pasji, które w przyszłości mogą stać się alternatywnym źródłem zarobkowania.

Trzydniowe zajęcia z profesjonalnym malarzem poprzedzi rekonesans po Ziemi Kraśnickiej, którego celem, oprócz zwiedzania, będzie wykonanie zdjęć krajobrazów, potrzebnych do pracy podczas warsztatów. Członkowie akademii odwiedzą również wystawę malarstwa w wybranej galerii w Kazimierzu Dolnym, a zdobyte podczas wyjazdów doświadczenia wykorzystają na zajęciach, które będą się odbywać w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym oraz w Pracowni Orange. Ostatnim elementem projektu będzie wernisaż, w którym mogą wziąć udział nie tylko uczestnicy warsztatów, ale również inni mieszkańcy gmin, należących do Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej.

To właśnie LGD przyznała dotację na realizację tych pomysłów z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, dzięki czemu udział w projekcie jest bezpłatny. 

 

Czas realizacji

3 dni

Skontaktuj się z autorem