zamknij

O finansach w bibliotece

0

Dodano: 2018-08-08

O finansach w biliotece, to projekt FRSI, którego  celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej wśród osób z grupy 50+ oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób starszych. W trakcie zorganizowanych od maja do końca czerwca spotkań, dwudziestoosobowa grupa uczestników pod kierunkiem odpowiednio przeszkolonych bibliotekarzy, mogła skorzystać ze specjalnie opracowanego dla nich kursu e-learingowego, który przybliżył im podstawowe zagadnienia ekonomiczne, szczególnie ważne w życiu codziennym (tj. zakupy przez Internet, bankowość elektroniczna, przeliczanie walut, oszczędzanie, czy wpływ polityki banku centralnego na budżet domowy). Spotkania były okazją do rozmów dotyczących nowych pomysłów aktywizujących  seniorów. 
Kurs jest elementem piątej edycji projektu „O finansach w bibliotece”, prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej. 
Zachęcamy do zgłoszeń w kolejnych edycjach!

Efekt

celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej wśród osób z grupy 50+ oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób starszych.

Czas realizacji

około pół roku, szkolenia + spotkania (min. 6 spotkań)+ spotkania regionalne

Czego potrzebujesz?

Dotacja z NBP/FRSI - w zależności od ilości uczestników - 750 zł. (przy 20 osobowej grupie).

Skontaktuj się z autorem