zamknij

„Bądź świadoma”

0

Dodano: 2018-07-02

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach realizuje projekt „Bądź świadoma” - skierowany do kobet, między 25 a 59 rokiem życia. Chcemy zaangazować się w kampanię informacyjną i przekonać jak najwięcej mieszkanek naszej miejscowości do wzięcia udziału w proponowanym badaniu. Organizujemy  grupowy wyjazd do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach spod naszej Pracowni na bezpłatne badania profilaktyczne (cytologia). Wierzymy, że wizja zorganizowanej "wycieczki"  z zapewnionym transportem, zmobilizuje panie do zadbania o siebie.
Jak wskazują statystyki rocznie ten rodzaj raka diagnozuje się u 70 kobiet, mieszkających w naszym województwie, a każdego roku 30 umiera z tego powodu. Choroba rozwija się przez wiele lat, praktycznie nie dając żadnych objawów, natomiast można ją wykryć we wczesnym stadium wykonując cytologię i zapobiec chorobie.
Drogie Panie - musimy o siebie zadbać! 
W bezpłatnych badaniach mogą wziąć udział panie w wieku od 25 do 59 lat, które w ostatnich trzech latach nie wykonywały bezpłatnej cytologii (jeśli ktoś badanie przeprowadzał odpłatnie może skorzystać z oferty). Jeżeli  ktoś nie pamięta, kiedy robione było ostatnie badanie, można to sprawdzić telefonując pod nr 0609 99 00 33. 
W ramach akcji na pacjentki oprócz badania czekają też atrakcyjne upominki. 

Pierwszy wyjazd zaplanowalismy już na nabliższy czwartek - godz. 16.00 - spod Pracowni Orange w Ćmińsku. Wcześniej zainteresowane panie prosimy o kontakt z nami przez profil fb pracowni lub z liderką pracowni  Renatą  - pod nr telefonu 510 030 744.

Bądżmy świadome!!! 

Skontaktuj się z autorem