zamknij

Relacja z projektu Tajemniczy Ogród - bezpieczna przestrzeń do zabawy i rozwijania umiejętności psychospołecznych

0

Dodano: 2018-06-19

Świetlica – Pracownia Orange w Laskach to miejsce stworzone z myślą o aktywizacji mieszkańców. Stowarzyszenie „ANIMATOR” od blisko 5 lat na terenie byłej Szkoły Podstawowej w Laskach realizuje projekty społeczne adresowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Dofinansowany ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec projekt pt. „Tajemniczy ogród – bezpieczna przestrzeń do zabawy i rozwijania umiejętności psychospołecznych…”  pozwolił świetlicy otworzyć się na nowe grono odbiorców.

Projekt rozpoczęliśmy od zajęć biblioterapeutycznych adresowanych do podopiecznych Świetlicy w Laskach i innych chętnych odbiorców.  Spotkania z bohaterami lektury stały się inspiracją do dalszych działań. Wraz z gronem wolontariuszy współpracujących z nami w ramach realizacji działań projektowych przystąpiliśmy do wspólnego planowania naszej przyjaznej przestrzeni. Plac przed budynkiem został obsadzony różnobarwnymi roślinami. Na elewacji budynku powstał piękny, przyciągający wzrok przechodniów mural inspirowany powieścią „Tajemniczy ogród” F. Burnett. Stworzona przestrzeń - plac ze sprzętami do zabawy i wypoczynku otoczony zielenią podniósł funkcjonalność i estetykę miejsca.

Zwieńczeniem działań była I Integracyjna Majówka w Laskach - piknik rodzinny z uroczystym otwarciem terenu rekreacyjnego. W realizację projektu bardzo mocno zaangażowała się Jednostka OSP w Laskach. Dzielni druhowie do dziś poświęcają swój czas na montowanie kolejnych elementów tworzących ogólnodostępne miejsce do zabawy dla dzieci i młodzieży oraz integracji rodzin. Już wkrótce odwiedzając Laski każdy znajdzie w naszej altanie miejsce na chwilę beztroskiego relaksu lub refleksyjnego wypoczynku. Dzieci zaś będą mogły bez ograniczeń bezpiecznie bawić się korzystając z naszego nowego placu zabaw.

Czas realizacji

1 września 2017 - 30 maja 2018

Skontaktuj się z autorem