zamknij

Jak uczyć się oszczędności?

0

Dodano: 2018-04-13

Rozwijanie Pracowni multimedialnej może pochłonąć sporo funduszy, jeśli nie ma się dodatkowego wsparcia. Warto zatem zachęcać młodzież do przesiębiorczości - jak najprościej? Dni są coraz cieplejsze, spore grono graczy będzie piło zimne napoje z puszek. A po co wyrzucać aluminiową puszkę, skoro można zacząć je zbierać i odłożone kilogramy sprzedać na skupie złomu! Oczywiście, to zajmie miesiąc, dwa, trzy, by uzbierać pełny worek, ale jak mówi przysłowie - ziarnko do ziarnka aż uzbiera się miarka. Naszą akcję nazwaliśmy "Zbieraj puszkę - wspieraj planszówkę". Z pieniędzy pozyskanych za sprzedaż aluminium możemy zakupić nowe gry czy gadżety do Pracowni.

 

Puszki aluminione to nie jedyny sposób na dodatkowe oszczędności - można zbierać kaple po butelkach (niestety same butelki trudno jest zbierać na taką akcję gdyż szkło jest wyjątkowo tanie i należałoby zubierać setki kilogramów by odłożyć rozsądną kwotę).

 

Oprócz tego wolontariusze Klubu GROFAN przeszukali szuflady w domach, bardzo często w sklepach przy zakupach dostajemy miedziane groszówki, które bardzo rzadko wykorzustujemy dalej. Zdarza się, że uzbiera się z tego pokaźna góra grosza. Wprowadziliśmy zatem jeszcze jedną akcję, "Reszta dla GROFANu". Gdy uzbieraliśmy 10 kg groszówek, okazało się że mamy do dyspozycji dodatkowe 60 zł. W sam raz na zakup nowej gry planszowej na Dzień Kosmonautyki!

Skontaktuj się z autorem