zamknij

7 spotkań z Franklinem

0

Dodano: 2018-04-09

W dzisiejszym świecie książka nie jest dla naszych dzieci ani jednym źródłem informacji, ani głównym źródłem rozrywki. Dlaczego zatem wciąż sięgają po książki? Dlaczego nam jako rodzicom powinno zależeć aby to robiły?

KOMUNIKACJA - czytanie poszerza doświadczenia językowe dziecka, rozwija słownictwo, uczy wyrażać myśli i rozumieć sposoby mówienia innych ludzi.

ODPOCZYNEK - czytanie książek do jeden z najlepszych sposobów relaksu. Podróż w świat wyobraźni daje wytchnienie i tak potrzebną współczesnym dzieciom ciszę, zwłaszcza po zbyt długim oglądaniu telewizji czy graniu na komputerze.

Czytanie książek do świetnia zabawa! I taka zabawę prponujemy naszym maluchom w ramach projektu - "7 dni z Franklinem"...

Krótkie opowiadania o przygodach żółwia Franklina zaskarbiły sobie wielką sympatie najmłodszych czytelników. Ten nasz zabawny przyjaciel ułatwia zrozumienie wielu trudnych spraw , z którymi często dzieci nie mogą sobie poradzić. Pomocny Franklin podpowie, kiedy wypada powiedzieć przepraszam oraz jak przygotować się do pierwszego dnia szkoły. Te proste ale jakże ważne lekcje zawdzięczamy Paulette Bourgeois, autorce ksiażek. Bajkowa kreska w połączeniu z uroczymi przygodami sympatycznego żółwika sprawia, że jest to niezapomniana przygoda, do której chce się wracać. Postanowiliśmy powrócić lub  zapoznać dzieciaki z tym przesympatycznym zwierzakiem i zorganizować dla nich Cykl 7 spotkań z Franklinem, które będą odbywać się w środy o godzinie 19.00. Będziemy głośno czytać jedną z historii Żółwika , dyskutować z dzieciakami o przeczytanej lekturze, wspólnie oglądać ilustracje. Dzieci dostaną także zadanie do wykonania, które będzie związane z bohaterem czytanej książki.

Efekt

zachęcanie dzieci do czytania, poszerzania wiedzy , nauka pracy w grupie

Czas realizacji

7 tygodni

Czego potrzebujesz?

Książeczki z historiami Franklina autorki Paulette Bourgeois

Skontaktuj się z autorem