zamknij

Internetowym Teatrem dla szkół

0
Callineczka - kolejne przedstawienie w Gminie Przecław w ramach Internetowego Teatru dla Szkół. 

We wtorek 22 października 120-tu sześciolatków z Gminy Przecław, obejrzało na żywo przedstawienie Callineczka transmitowane z teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim w ramach „Internetowego Teatru dla szkół”.

To już kolejne spotkanie z „Internetowym Teatrem dla szkół” w Gminie Przecław bo 20 września uczniowie kl. VI ze wszystkich szkół podstawowych obejrzeli  „Bajkę o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach” z Wrocławskiego Teatru Edukacji ARTENES.

Na transmisję obu przedstawień zaprosił  Burmistrz Przecławia Ryszard Wolanin. (Decyzją Burmistrza Przecławia wszyscy uczniowie zapraszani na kolejne edycje przedstawień są dowożeni nieodpłatnie).

Transmisja przedstawień odbywa  się w Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie który zainicjował Internetowy Teatr dla Szkół w Gminie Przecław i jednocześnie spełnił wymogi formalne i techniczne konieczne do prawidłowego odbioru audycji.

Internetowy Teatr TVP dla szkół to nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni.

Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

Spektakularny sukces pilotażowego przekazu „Czarnoksiężnika z krainy Oz” ze znakomitego Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie do wybranych 100 szkół podstawowych w kraju dowodzi olbrzymiej potrzeby kontynuacji tego przedsięwzięcia. Biorąc pod uwagę akceptację środowisk i duże zapotrzebowanie społeczne Telewizja Polska podjęła decyzję o kontynuacji przedsięwzięcia. Do udziału typowane są kolejne placówki, a do współpracy zapraszane najlepsze teatry w całej Polsce, które bardzo często angażują się w telewizyjne przedsięwzięcie non profit.

Zaproponowany repertuar obejmie nie tylko kanon lektur szkolnych ale też adaptacje teatralne arcydzieł literatury polskiej i światowej spełniające funkcje edukacyjne.

Skontaktuj się z autorem