zamknij

ROBOTY PHOTON UCZYŁY NAS EKOLOGII

0

ROBOTY PHOTON UCZYŁY NAS EKOLOGII. O sortowaniu śmieci i transporcie publicznym

 

W środę 6 października zorganizowaliśmy kolejne zajęcia z programowania dla dzieci. Tematem bibliotecznych lekcji z robotami PHOTON była „Ekologia na co dzień”. Tym razem uczyliśmy się o sortowaniu śmieci i transporcie publicznym.

Na początku wytłumaczyliśmy dzieciom na czym polega zabawa z edukacyjnymi robotami Photon. Pokazaliśmy różne funkcje tych urządzeń w kilku aplikacjach do programowania. Po krótkim instruktażu piątoklasiści mieli okazję samodzielnie zaprogramować roboty. Ich zadaniem było m.in. odnalezienie śmieci na specjalnych matach do gry oraz posegregowanie ich do odpowiednio oznaczonych pojemników. Rozmawialiśmy również o środkach transportu oraz zastanawialiśmy się nad ich wpływem na środowisko.

Grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie doskonale poradziły sobie z zadaniami. Cieszymy się, że tak młodzi ludzie wiedzą tak wiele o ochronie naszej planety. Będziemy nadal kształtować ich proekologiczne postawy na kolejnych lekcjach z programowania.

 

Zajęcia realizowane przez Pracownię Orange w Bytowie w ramach programu grantowego  pn. „Programowanie – ekologia na co dzień” przyznanego przez Fundację Orange.

Skontaktuj się z autorem