zamknij

Warsztaty animacyjne dla dzieci i młodzieży z Fundacją 5Medium

0

Od 16 do 18 sierpnia odbyły się warsztaty animacyjne dla dzieci i młodzieży z Fundacją 5Medium. Tematem przewodnim warsztatów było „Roślinarium”. W tracie warsztatów dzieci pod okiem instruktorek Pani Agnieszki oraz Pani Klaudii tworzyły fantastyczne projekty ekologiczne takie jak las w słoiku czy drewniane dekoracje z różnymi motywami przyrodniczymi wykonane za mocą technik fototransferu i string artu. Technika fototransferu jest to metoda przenoszenia obrazu cyfrowego na szkło, drewno oraz tekstylia. Technika string artu  jest to technika wyplatania obrazków z muliny na drewnie. Łubianki za pomocą farb zamienione zostały w kolorowe doniczki, a szklane butelki w piękne wazony, na których uczestnicy mogli rysować i pisać dedykacje za pomocą kredy.

Dzięki warsztatom uczestnicy podnieśli swoje umiejętności z zakresu pielęgnacji roślin oraz ponownego wykorzystania materiałów z recyklingu.

Wiele radości i frajdy przyniosło dzieciom malowanie własnych toreb ekologicznych oraz tworzenie doniczek z zużytych butelek plastikowych, w których dzieci zasadziły zioła takie jak: rumianek, mięta.

Najmłodszym uczestnikom bardzo podobała się również gra edukacyjna stworzona w Actionbound, za pomocą której utrwalano wiedzę ekologiczną zdobytą podczas trzydniowych warsztatów.

Dziękujemy Fundacji Orange oraz Fundacji 5Medium za możliwość wzięcia udziału w tak fantastycznych i ciekawych warsztatach.

Skontaktuj się z autorem