zamknij

Ogólnopolskie wyróżnienie

0

Wyróżnienie i drugie miejsce w głosowaniu internautów to dorobek uczennicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzeczycy Ziemiańskiej Aleksandry Zawół w Ogólnopolskim Festiwalu Plastycznym Młodych Bajanie 2020 "Świat oczami młodego artysty".

 

Organizatorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu właśnie ogłosili zarówno werdykt jury, jak i wyniki rywalizacji o "Nagrodę publiczności", która odbywała się w sieci.

Ósmoklasistka z gminy Trzydnik Duży zgłosiła do konkursu cztery prace, wykonane w technice pastel olejna: "Królewska przejażdżka", "Śnieżne psy w akcji", "Promyk nadziei" i "Nieznany wszechświat".

W sumie członkowie jury ocenili ponad 900 propozycji, zgłoszonych przez młodych plastyków z całej Polski. Aleksandrze Zawół przyznali wyróżnienie w kategorii "prace na papierze/kartonie: pastele suche/mokre, rysunek, malarstwo, grafika", przygotowane przez autorów w wieku od 10 do 15 lat.

Niezależnie od werdyktu jurorów autorzy wszystkich prac mieli szansę na "Nagrodę publiczności". Przyznali ją internauci, którzy głosowali na wybrane propozycje na profilu placówki ze Zgierza na Facebook'u. Głównego trofeum Aleksandrze Zawół nie udało się zdobyć, ale zajęła w tym plebiscycie drugie miejsce, jako jedna z dwóch osób, których prace zdobyły ponad pół tysiąca "polubień".

Pracownia Orange w Trzydniku Dużym uczestniczyła w głosowaniu na uczennice oraz udostępniała wydarzenie.


(fot. arch. autorki)

Skontaktuj się z autorem