zamknij

Lepsze czasy dla seniorów

0

W związku z pandemią koronawirusa członkowie Klubu Seniora "Radość życia", działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury oraz Pracowni Orange w Trzydniku Dużym, na razie nie mogą się spotykać, ale liczą na rychłe wznowienie działalności i już się do tego przygotowują.

Członkowie klubu wierzą, że COVID-19 wreszcie ustąpi i ponownie będą się mogli spotykać po zniesieniu obostrzeń.

W 2020 roku, ze względu na sytuację epidemiczną, starsi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży mogli aktywnie spędzać wolny czas tylko do marca, ale mimo to w pierwszym kwartale udało im się m.in.. wyjechać do Kochan na jasełka w plenerze i do kina w Janowie Lubelskim na film "Zenek".

Ponadto seniorzy, którzy chcieli poznać możliwości jakie dają nowoczesne telefony komórkowe brali udział w kursach "Ze smartfonem łatwiej" i "ABC cyfrowego świata", które odbywały się w miejscowej Pracowni Orange. Gdy tylko restrykcje, związane z pandemią koronawirusa zostały poluzowane, seniorzy zorganizowali również wyjazdy integracyjne. W lipcu pojechali do "Agroturystyki" w Pasiece, a we wrześniu, również do gospodarstwa agroturystycznego, ale tym razem w Rudniku.

W poprzednich latach klubowicze bawili się na potańcówkach, wyjeżdżali do teatru i na koncerty, brali udział w zajęciach nordic walking, plastycznych i piknikach, spotykali się z lekarzami i psychologami, a także debatowali o bezpieczeństwie seniorów oraz byli na warsztatach malarstwa, połączonych z wycieczką do artystycznego Kazimierza Dolnego.

 

www.ias24.eu

Skontaktuj się z autorem