zamknij

Warsztaty o tematyce ekologicznej

0

Drodzy Liderzy,

Trwają zapisy na warsztaty online o tematyce ekologicznej dla dzieci. Warsztaty odbywają się do 18 czerwca - więc każda pracownia może wybrać dla siebie dogodny termin.

Aby się zapisać wystarczy dokonać zgłoszenia za pośrednictwem  Formularza zgłoszeniowego

Jakie tematy warsztatów są dostępne:

Historia o pszczołach. Stworzenie interaktywnych historii o pszczołach i ich roli w ekosystemie.

 • Klasy: 3-4
 • Czas trwania zajęć: 90 minut, możliwa realizacja: 2 x 45 minut.
 • Rekomendowana liczba uczestników: 12

W trakcie warsztatów uczestnicy poznają podstawy programowania w Scratchu tworząc animacje z wykorzystaniem komunikatów. Tworzone animacje uczniowie połączą z poznanymi informacjami o pszczołach. Stworzone animacje mogą zostać wykorzystane w szkole jako narzędzie do pokazania jak ważna jest rola pszczół w ekosystemie. Animacje mogą stać się również inspiracją do stworzenia podobnych projektów odnoszących się do innych zagadnień o tematyce ekologicznej.

Ty też masz wpływ! Warsztaty o zmianach klimatu, stworzenie quizu.

 • Klasy: 5-6
 • Czas trwania zajęć: 90 minut, możliwa realizacja: 2 x 45 minut.
 • Rekomendowana liczba uczestników: 15

W trakcie warsztatów uczestnicy poruszą tematykę zmian klimatu, tworząc quiz o rozwiązaniach jakie każdy z nas może wprowadzić w swoim codziennym życiu. Uczestnicy opracują pytania odnoszące się do codziennych wyborów, np.: kupując w sklepie owoce, wybierzesz: bawełnianą torbę, czy torebkę foliową. Quizy zostaną stworzone za pomocą platformy Kahoot!. Stworzone quizy mogą zostać wykorzystane jako początek do szkolnej dyskusji o świadomości ekologicznej i zachęcenia uczniów do podejmowania świadomych wyborów. Quiz w tak przygotowanej formie może zostać rozwiązany przez całą społeczność szkolną.

Ślad węglowy.

 • Klasy: 7-8
 • Czas trwania zajęć: 90 minut, możliwa realizacja: 2 x 45 minut.
 • Rekomendowana liczba uczestników: 15

Uczestnicy w trakcie warsztatów zdobędą wiedzę o tym, czym jest ślad węglowy. Na tej podstawie stworzą w programie graficznym (Canva) plansze do zamieszczenia w relacji na Instagramie (InstaStories).

Dzięki wyborowi takiego narzędzia gotowe prace mogą zostać zamieszczone w social mediach szkoły lub na prywatnych kanałach uczniów lub wydrukowane w formie plakatów i pojedynczych infografik. Pozwoli to na dotarcie do szerokiego grona młodych odbiorców.

 1. Forma warsztatów i wymagania techniczne

Warsztaty odbędą się formie online, spotkamy się i uczniami poprzez ekrany komputerowe:) Będziemy korzystać z wybranej przez Państwa platformy spośród ClickMeeting lub Microsoft Teams  - obydwie platformy są intuicyjne w obsłudze i nie wymagają instalacji.

Wymagania techniczne:

 • Na zajęciach niezbędny jest laptop z przeglądarką Internetową.
 • Stabilne łącze internetowe.
 • Opcjonalnie: mikrofon i kamera.

Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją Girls Code Fun. Zapraszamy!

 

Fot. Alicja Szulc

Skontaktuj się z autorem