zamknij

Ferie z FabLabem online

0

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 10-14 lat na bezpłatne warsztaty z FabLabem online. Będziemy projektować, wycinać i kleić z wykorzystaniem łatwo dostępnych materiałów takich jak np. karton.

Warsztaty odbywają się codziennie w godz. 10-13 na platformie zoom.

Link: https://us02web.zoom.us/j/86997892430...

Meeting ID: 869 9789 2430, Passcode: 219273
 
8 i 11.01 Teatr cieni. Opowiedz historię bez słowa.
Wyraź siebie przez teatr! Podczas warsztatów dowiesz się, jak wykorzystać stare i niepotrzebne przedmioty w
Twoim domu, by nadać im nowe życie. I to dosłownie. W trakcie zajęć przekonasz się, jak łatwo opowiadać ciekawe historie z perspektywy bohaterów teatru cieni.
Dowiesz się także, jak nieograniczone możliwości w tworzeniu nowych bohaterów i postaci daje użycie surowców tak powszechnych jak karton czy kartki papieru. Do zobaczenia na kartonowych deskach teatru cieni!
Potrzebne materiały: karton, klej, nożyczki, nożyk, podkładka, kartka papieru, długopis/ołówek, papier śniadaniowy.
 
12 i 13.01 Szach i mat! Gra planszowa z domowych materiałów.
Jesteś fanem gier planszowych? A może zręcznościowych? Od zawsze marzysz, by stworzyć swoją własną grę, jednak nie wiesz jak się za to zabrać? Świetnie trafiłaś/trafiłeś! Podczas warsztatów dowiesz się, jakie mechaniki rządzą światem gier planszowych
oraz zręcznościowych. Przekonasz się, jak łatwo i szybko opracować reguły i zasady Twojej gry. Następnie, przy użyciu ogólnodostępnych materiałów i surowców stworzysz swoją własną,
pełnoprawną grę!
Potrzebne materiały: karton, klej, nożyczki, nożyk, podkładka, kartka papieru, długopis/ołówek.
 
14 i 15.01 Stwórz swój zeszyt. Własnoręcznie wykonany zeszyt – metodą japońską.
Daj się wciągnąć w niesamowity świat introligatorstwa! Podczas warsztatu z tworzenia zeszytów dowiecie się, w jaki sposób kartki papieru, karton i nici zamienić w niepowtarzalny notatnik.
A pracę zaczniemy od opowieści skąd bierze się papier i wyjaśnienia kilku
podstawowych znaczeń niezbędnych przy wytwarzaniu własnych zeszytów. W części praktycznej poznamy japońską technikę tworzenia notatników i zeszytów. A wszystko to przy użyciu najbardziej podstawowych, dostępnych w każdym domu materiałów!
Potrzebne materiały: klej, nożyczki, nożyk, podkładka do cięcia, kartki papieru, długopis/ołówek, materiał na okładkę (kartka techniczna), nić, szpilka/pinezka.
Warsztaty trwają w godzinach 10:00 – 13:00 i są przeznaczone dla dzieci w wieku 10 - 14 lat.
Meeting ID: 869 9789 2430
Passcode: 219273
 
Serdecznie zapraszamy!

 

Skontaktuj się z autorem