zamknij

Remont

0

W końcu rozpoczęliśmy kolejny etap projektu "Escaperoom- rum tum tum” programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, jakim było wyremontowanie oraz udekorowanie docelowego escaperoomu. Najpierw jednak młodzież musiała znaleźć pomieszczenia w którym miała powstać gra. Po długich poszukiwaniach, konsultacjach ze strażą pożarną oraz burmistrzem młodzi ludzie dostali klucz do dwóch pomieszczeń. Wspólnie podjęli decyzje, które miejsce nadaje się bardziej. Pomieszczenie znajduje się na ul. Racławickiej 37 w Gubinie. Jest to budynek Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych, z którym wspólnie będziemy dbali o Escaperoom po zakończeniu projektu. 

Pierwszym wyzwaniem było zrobienie zakupów. Młodzież musiała najpierw zorientować się czego potrzebuje do remontu oraz oszacować wartość materiałów. Następnie przygotowała listę potrzebnych produktów do wykonania dekoracji. Młodzież samodzielnie zorganizowała meble oraz ich transport. 

Przy samym remoncie wszyscy się świetnie bawili. Uczestnicy sami rozdzielali między sobą zadania. Nikt nikogo nie musiał pilnować/sprawdzać gdyż wszystkim tak samo zależało na jakości gry. Sprzątanie i remontowanie pomieszczenia zajęło niemal tydzień.

Później nadeszła ulubiona część uczestników czyli ustawienie mebli oraz dekoracji na swoje miejsce. Pojawiło się wiele nowych pomysłów i rozwiązań. 

Młodzi ludzie są bardzo zadowoleni ze swojej pracy. Efekt końcowy okazał się lepszym niż się spodziewali. Widoczny był postęp, jaki młodzież zrobiła od wykonania próbnego escaperoomu w Gubińskim Domu Kultury.

Skontaktuj się z autorem