zamknij

Zabawa "w rekonstrukcję" dla każdego

0

Do Mieszczan i Mieszczek!!!

Grupy rekonstrukcyjne,  to wciąż oryginalny sposób na rozwijanie nowych i pielęgnowanie starych pasji. Nasz nowy projekt kierujemy do osób chcących podążać śladami przodków.   Zamierzamy zawiązać grupę odtwarzającą życie mieszczan z czasów średniowiecza.  Wcielimy się w role zwykłych ludzi z tamtej epoki. Uszyjemy stroje, wybierzemy imiona, odtworzymy codzienne zajęcia i  proste rzemiosło. Poznamy dawne zabawy dzieci i rozrywki, jakim, obok modlitwy, pracy i ascezy oddawali się dorośli. Latem zaplanujemy pokaz i zaprezentujemy się innym. 

Otwieramy zapisy i czekamy na kobiety z dziećmi i mężczyzn, na młodzież i seniorów, czyli wszystkich niezależnie od wieku.  Zależy nam aby udział w projekcie nieco odmienił  codzienność, pozwolił na spędzanie czasu w dobrym towarzystwie  i „przenosił” rekonstruktorów w historyczne czasy.

Jeśli obostrzenia wynikające z epidemii pozwolą, to pierwsze spotkanie grupy rekonstrukcyjnej odbędzie się w styczniu 2021 r. (o dokładnym terminie poinformujemy).

Na zgłoszenia czekamy do końca grudnia 2020 r. – telefonicznie pod nr.  505 744 720 lub  e-mail-owo: mdk.promocja.kolo@wp.pl, tytułując korespondencję „Rekonstrukcja”,  a w treści podając imię i nazwisko oraz nr telefonu do kontaktu.

ZAPRASZA Pracownia Orange i Miejski Dom Kultury !

 

Skontaktuj się z autorem