zamknij

Strajk Kobiet

0

28 października w naszym mieście odbył się Strajk Kobiet. Jedna z licznych manifestacji odbywających się w Polsce, które zostały zorganizowane, aby pokazać, że większość społeczeństwa ma inne podejście do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego aborcji. Duża ilość uczestników, jak nie wszyscy, uważają, że nie chodzi o sam zakaz przerywania ciąży, ale że są zagrożone prawa człowieka. Kobiety (ale również mężczyźni) zdenerwowane zachowaniem osób rządzących nie hamowały negatywnych zwrotów odnośnie władzy.

W Gubinie manifestacja zaczęła się na placu św. Jana Pawła II, następnie szliśmy przez centrum miasta, krzycząc oraz wymachując transparentami. Wiele ludzi z okien wyglądało i nagrywało całe zdarzenie, ale także kilka osób będąc w autach zaczęła trąbić, pokazując, że są z nami. Cały protest trwał około godziny, wzięło w nim udział około 3 tys. osób.

Młodzież z grupy „OTWARTE” i Pracowni Orange w Gubinie ochoczo dołączyła do protestujących, dając wyraz poparcia dla ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Dla niektórych był to pierwszy raz gdy skorzystali z prawa do głośnego i publicznego wyrażania swojej opinii.

Natalia Roman

Skontaktuj się z autorem