zamknij

#inspirujemykreatywnie

0

Serdecznie zachęcamy Was do śledzenia naszych aktualności oznaczonych #inspirujemykreatywnie :) Będzie to cykl poświęcony naszym sprawdzonym pomysłom na nudę! :)

Dziś chcemy podzielić się z Wami naszym niezawodnym przepisem na puchnącą farbę :) 

Wszystko czego potrzebujemy to sól, woda i mąka pszenna w równej ilości. Składniki mieszamy ze sobą i zaczynamy malować :) Masę możemy nakładać łapkami, łyżeczką czy patyczkami :) Do naszej masy możemy dodać barwniki spożywcze, startą kolorową kredę lub odrobinę dowolnej farby by uzyskać potrzebne kolory, równie dobrze nasze dzieła możemy pomalować po wypieczeniu :) Gotowy rysunek wkładamy np. do mikrofali i wypiekamy przez 30 sekund lub minutę(czas jest zależny od grubości nałożonej przez nas masy). Pod wpływem temperatury nasze obrazki wysychają, twardnieją i unoszą się co tworzy interesujący i kolorowy efekt spieczeni:)
Zabawy z puchnącą farbą to zawsze nieprzewidywalny i ciekawy sposób na nudę :) Z doświadczenia polecamy by rysunki malować na grubszej tekturce(np. takiej z końca bloku) czy sztywnych kartkach, które nie są powlekane żadną folią (np. blok techniczny). W naszej świetlicy nie raz powstały ciekawe obrazki z wykorzystaniem tej metody :) Ponadto możecie spróbować pobawić się w zgadywanki - narysować dowolny kształt czy napis wypiec go i dać drugiej osobie by z zamkniętymi oczami (posługując się jedynie zmysłem dotyku) odgadła co przedstawia obrazek :) Pamiętajcie by był on w miarę dokładny i niezbyt skomplikowany :)

Do dzieła i pamiętajcie #zostańwdomu! :)

Skontaktuj się z autorem