zamknij

W trosce o bezpieczeństwo seniorów

0

Różne rodzaje oszustw, na które szczególnie są narażeni seniorzy oraz sprawy związane z ich bezpieczeństwem w domu i na drodze były tematami debaty, która w środę 4 grudnia odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. Ze starszymi mieszkańcami gminy rozmawiali o tym przedstawiciele kraśnickiej policji i straży pożarnej.

Funkcjonariusze przestrzegali uczestników m.in. przed oszustami, którzy telefonicznie lub osobiście próbują wyłudzić pieniądze albo oferują zakupy przeróżnych towarów na rzekomo bardzo korzystnych warunkach. Zachęcali także do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji "Moja komenda".

Przedstawiciel straży pożarnej zwracał uwagę na zagrożenia, związane z używaniem niebezpiecznych urządzeń grzewczych i zatruciem dwutlenkiem węgla. Apelował przy tym, by dla bezpieczeństwa domowników, bez względu na wiek, instalować "czujniki czadu", które nie są zbyt kosztowne, a mogą uratować życie. Zachęcał również do zlecania profesjonalnym firmom wykonywanie regularnych przeglądów przewodów kominowych.

 

Skontaktuj się z autorem