zamknij

Patriotyczny poranek seniorów

0

W ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w środę 13 listopada Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym zaprosił członków Klubu Seniora „Radość” na patriotyczny poranek.

Otwierając spotkanie, które odbyło sie w pracowni orange, dyrektor GOK Ewa Sobota podkreśliła, że troska o lokalne dziedzictwo kulturowe i wspieranie lokalnych artystów to nie tylko zadania statutowe ośrodka kultury, ale również przejaw patriotyzmu. W swoim wystąpieniu przedstawiła także sylwetkę i twórczość Haliny Drzewiej-Sosnówki, której wystawa towarzyszyła obchodom i zaprezentowała okolicznościowy folder wydany przez GOK.

Halina Drzewiej-Sosnówka mieszka i tworzy w Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii. Do niedawna większość jej czasu pochłaniała praca w gospodarstwie rolnym, a rękodziełem zajmowała się w wolnych chwilach. Gdy przeszła na emeryturę poświęca swojej pasji więcej uwagi. Rękodzieło, którym się zajmuje to szydełkowanie, robótki na drutach, haft krzyżykowy i wstążeczkowy oraz bibułkarstwo. Tematami jej haftowanych obrazów są przeważnie pejzaże, kwiaty i zwierzęta.

Otwartą w środę ekspozycję można oglądać w trzydnickim ośrodku kultury do końca miesiąca.

Podczas "patriotycznego poranka" dla seniorów zabrzmiały również fragmenty nowel polskich pozytywistów, które czytała pełniąca obowiązki dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzydniku Dużym Ewa Biała. Było to nawiązanie do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, która po raz ósmy odbyła się przed kilkoma tygodniami. Rocznicowe spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni.

Skontaktuj się z autorem