zamknij

Haftowane obrazy Haliny Drzewiej-Sosnówki

0

Autorka mieszka i tworzy w Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii. Do niedawna większość jej czasu pochłaniała praca w gospodarstwie rolnym, a rękodziełem zajmowała się w wolnych chwilach. Gdy przeszła na emeryturę poświęca swojej pasji więcej uwagi.

Rękodzieło, którym zajmuje się Halina Drzewiej-Sosnówka to szydełkowanie, robótki na drutach, haft krzyżykowy i wstążeczkowy oraz bibułkarstwo. Jej palmy i zajączki zdobią m.in. wnętrza GOK w Trzydniku Dużym, Gminnego Centrum Kultury w Polichnie i biura Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej w Kraśniku. Często zdobią też stoiska promocyjne Gminy Trzydnik podczas dożynek, "Maliniaków" czy Festiwalu Kulinariów i Sztuki Ludowej. Tematami jej haftowanych obrazów są przeważnie pejzaże, kwiaty i zwierzęta.

Halina Drzewiej-Sosnówka poświęca się również działalności społecznej. Jest członkinią Rady Kobiet Powiatu Kraśnickiego, LGD Ziemi Kraśnickiej i Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Księżej. Działa także w zarządzie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kraśniku i Klubie Seniora "Radość życia" przy GOK w Trzydniku Dużym.
Ekspozycję będzie można oglądać w Pracowni Orange w Trzydniku Dużym do końca miesiąca.

Skontaktuj się z autorem