zamknij

Konkurs Moniuszkowski rozstrzygnięty

0

Ponad 80 propozycji oceniło jury Powiatowego Konkursu Plastycznego "Malowane nuty Moniuszki", organizowanego w powiecie kraśnickim.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Najbardziej aktywni okazali się uczniowie klas IV - VI, którzy nadesłali 40 propozycji. Kolejne 22 wykonały dzieci z klas I - III, a 19 propozycji jest dziełem plastyków z klas VII - VIII.

Spośród najmłodszych autorów pierwszą nagrodę odbierze Malwina Albin z Osiedlowego Domu Kultury przy Spółdzielni Mieszkaniowej "Pomoc" w Kraśniku. Na drugie nagrody zasłużyli - Wiktoria Kosidło z Trzydnika Dużego, Damian Hołody ze Szkoły Podstawowej w Woli Trzydnickiej i Filip Rak z Woli Trzydnickiej. Trzecie miejsce zajęła Dominika Partyka z Trzydnika Dużego.

W grupie plastyków z klas IV - VI najwyższe oceny jurorów zdobyła praca Olgi Jaworek ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym. Drugie miejsce ex aequo zajęli - Alicja Chmielewska z Zespołu Szkół w Zakrzówku, Marcel Zmorczyński z SP w Trzydniku Dużym i Julia Skórka ze Szkoły Podstawowa nr 1 w Olbięcinie. Po trzecie nagrody zgłoszą się - Karol Biernat i Kinga Latawiec z SP w Trzydniku Dużym, Kamil Mańka z ZS w Zakrzówku i Jolanta Machulak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdanie-Grabinie.

Wśród najstarszych uczestników konkursu pierwsze równorzędne nagrody odbiorą - Kamila Chudzik z SP 1 w Olbięcinie i Julia Szabat z SP w Trzydniku Dużym. Drugie miejsce zajęła Karolina Pietras także z SP w Trzydniku Dużym, a trzecie Szymon Flis z ZS w Zakrzówku i Karol Jurczyński z PSP w Majdanie-Grabinie.

Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie w Pracowi Orange w Trzydniku Dużym, która będzie czynna do końca listopada.

Skontaktuj się z autorem