zamknij

„Kids with Cams” w Pracowni Orange

0

Nazywamy się „Kids with Cams” i realizujemy projekt w ramach ogólnopolskiego programu „Równać Szanse 2019”. Obecnie w naszym gronie jest 23 osoby. Nasz zespół składa się z otwartej, zaangażowanej młodzieży w różnym wieku z Łańcuta i okolic. Każdy z nas ciągle uczy się czegoś nowego. Łączy nas jeden cel: poszerzać swoje umiejętności z zakresu filmu i fotografii. 15-miesięczny projekt, w którym uczestniczymy zakłada ogólny rozwój młodzieży pod kątem robienia zdjęć i ich obróbki ale także filmów. Jest to też dla nas nauka pracy w grupie, integracja, rozwój zainteresowań czy po prostu możliwość zrobienia czegoś ciekawego w naszym mieście.

Spotkania odbywamy w Pracowni Orange w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie. Obecnie dotyczą one planowanej przez nas wystawy fotograficznej. Ale... Co robimy? Przede wszystkim integrujemy się, ale też często robimy ludziom na łańcuckich ulicach zdjęcia w celu uwiecznienia mieszkańców i ich codziennego życia. Fotografujemy także przyrodę czy ciekawe budynki. Jakie są nasze plany na przyszły czas? Cóż, mierzymy wysoko, bo czeka nas też tworzenie własnych filmów dokumentalnych i krótkometrażowa fabuła czy też stworzenie w mieście pierwszego muralu.

 

Projekt "Kids With Cams. Oczami młodych" realizuje Stowarzyszenie Form Różnych z Łańcuta w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego "Równać Szanse 2019" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

 

Tekst Mikołaj Pszonka
Fot. Wojciech Trawka uczestnicy projektu

 

Skontaktuj się z autorem