zamknij

Sekcja teatralna – warsztaty

0

Ostanie w tym roku kalendarzowym warsztaty teatralne odbyły się 9 października 2019 roku18 godzin zajęć upłynęło zdecydowanie za szybko. Dawno w Pracowni Orange nie było tak głośno, wesoło i na pewno nie miała na to wypływu energetyczna, pomarańczowa przestrzeń. Do pokonania bariery wstydu i otworzenia się przed innymi, słuchaczy przekonał jeden człowiek, profesjonalista w każdym calu – Mirosław Gliniecki, opiekun sekcji teatralnej. Ostatnie spotkanie w tym roku, ale nie w tej edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku, poświęcone było etiudom, krótkim scenkom. Studenci trzeciego wieku wcielali się w konkretną osobę, odgrywali sytuacje. Było śmiesznie, ale także poważnie i dramatycznie. Kolejne spotkanie dopiero za kilka miesięcy.

Mirosław Gliniecki - aktor, reżyser, pedagog, autor scenariuszy teatralnych dla dzieci, od 29 lat związany z Ośrodkiem Teatralnym Rondo SOK w Słupsku, wykładowca teatru i dramy w Akademii Pomorskiej w Słupsku, od wielu lat systematycznie współpracuje z koszalińskim Centrum Edukacji Nauczycieli i słupskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, a także ze szczecińskim i koszalińskim Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Współtwórca i szef artystyczny  TEATRU  STOP. Występował na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i poza jego granicami. Przez dwa lata był aktorem Polskiego Teatru Pantomimy BLIK; występował również w przedstawieniach Teatru RONDO. Dyrektor czterech edycji festiwalowych Forum Teatru Niesfornego TOTUS MUNDUS... w Słupsku (1986, 88, 91) i w Archangielsku (1990). Komisarz  Edukacyjnych  Projektów  Teatralnych  Unii  Europejskiej  PHARE. Od prawie dwudziestu lat zajmuje się szeroko pojmowaną edukacją teatralną; prowadzi warsztaty teatru i dramy w kraju jak i poza jego granicami (m.in. Piacenza, Awinion, Archangielsk, Bornholm).

Zajęcia sekcji teatralnej odbyły się w ramach Projektu „Wiedzieć, Umieć, Chcieć”. Projektu realizowanego przez Akademię Pomorską w Słupsku w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki, Działanie: 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym. Celem Projektu jest podniesienie kompetencji osób w wieku 50+, słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Słupsku, Ustce, Bytowie i Człuchowie. Projekt realizowany będzie do 28.02.2021 roku.   

Sekcja teatralna (zadanie 9. Wejść na scenę) to cykl wykładów i zajęć warsztatowych o teatrze dedykowanych 20 słuchaczom bytowskiego UTW. W roku 2019 dla studentów trzeciego wieku zaplanowano 4 wykłady oraz 4 warsztaty, łącznie 36 godzin zajęć poświęconych zagadnieniom związanym z teatrem. 

Skontaktuj się z autorem