zamknij

W rocznicę wojny na rowerach

0

Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży na sportowo uczcili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W niedzielę 22 września wzięli udział w Rajdzie "Z historią na rowerze", na który wybrało się prawie 40 osób.

Każdy sam mógł wybrać jedno z sześciu miejsc, z którego startował. Przy świetlicach wiejskich w Rzeczycy Księżej, Rzeczycy Ziemiańskiej, Łychowie Gościeradowskim, Woli Trzydnickiej, Budkach i Olbięcinie uczestnicy wyprawy odbierali karty z zadaniami, za które otrzymywali punkty. Można je było zdobyć za udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania, dotyczące II wojny światowej w Polsce i na Ziemi Kraśnickiej, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń z września 1939 roku. - Pytaliśmy na przykład gdzie w naszej okolicy spadły pierwsze bomby, kto był dowódcą polskich sił zbrojnych w tamtym czasie albo gdzie wyemigrował rząd. By zaliczyć rajd trzeba było odwiedzić co najmniej pięć punktów, ale byli też tacy, którzy byli we wszystkich sześciu - relacjonują organizatorzy.

W rocznicowym rajdzie wzięli udział mieszkańcy gminy w różnym wieku, od 5-letnich dzieci po prawie 70-letnich cyklistów, w tym m.in. wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i przewodniczący rady gminy Ryszard Serafin. 

Meta została wyznaczona przy Pracowni Orange w Trzydniku Dużym, gdzie odbyło się losowanie nagród i przekazanie upominków wszystkim rowerzystom. 

Skontaktuj się z autorem