zamknij

Seniorzy w Doboszówce

0

Starsi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży wrócili z pierwszej wycieczki, którą zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, Pracownia Orange w Trzydniku Dużym oraz Klub Seniora „Radość”, działający przy miejscowym ośrodku kultury. Prawie 50-osobowa grupa wybrała się do Lasów Janowskich, gdzie oprócz zwiedzania organizatorzy przygotowali biesiadę z tańcami. 

Bazą wypadową dla uczestników eskapady było gospodarstwo agroturystyczne "Doboszówka" w miejscowości Kalenne, położone w Parku Krajobrazowym Lasy Janowskie, który jest jednym z największych takich kompleksów w Europie. Trzydniccy seniorzy oglądali pobliskie rezerwaty, niezwykle atrakcyjne przyrodniczo śródleśne stawy, oczka wodne, bagna i torfowiska, na których występuje wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt. 

Uczestnicy wycieczki widzieli również okolice Malińca, Gwizdowa i Rezerwat "Imielty Ług"

Pełni wrażeń po zwiedzaniu seniorzy z właściwą sobie werwą i energią zasiedli do wspólnego śpiewania piosenek i biesiadowania. Jak na prawdziwy piknik przystało były też zabawy i tańce z muzyką Kapeli z Trzydnika Dużego. 

Skontaktuj się z autorem