zamknij

Sport to zdrowie

0

Kilkanaście konkurencji indywidualnych i zespołowych, do tego animacje dla najmłodszych, gry i konkursy na świeżym powietrzu. Tak w skrócie wygląda program Gminnego Święta Sportu, które już po raz dwudziesty ósmy odbędzie się w Trzydniku Dużym.

Impreza organizowana z okazji m.in. Dnia Dziecka odbędzie się we wtorek 4 czerwca na trzydnickim stadionie. Zgodnie z wieloletnią tradycją rywalizację sportowców poprzedzi hymn święta sportu skomponowany przez instruktora miejscowego ośrodka kultury. 

Wśród konkurencji indywidualnych są m.in.: biegi, skoki w dal i pchnięcie kulą. Z kolei drużynowo będą rywalizować młodzi piłkarze i szczypiornistki. Zespoły z młodszych klas szkół podstawowych zmierzą się 4 czerwca na miejscowym "Orliku", natomiast turnieje piłki nożnej chłopców i piłkarek ręcznych starszych ekip są rozgrywane w tygodniu poprzedzającym święto sportu, a ich uroczyste podsumowanie także odbędzie się we wtorek.

Organizatorzy spodziewają się, że we wszystkich konkurencjach weźmie udział około 350 zawodniczek i zawodników. Będą to uczniowie ze szkół w Łychowa, Olbięcina, Rzeczycy Księżej, Rzeczycy Ziemiańskiej, Trzydnika Dużego i Woli Trzydnickiej. 

Zmaganiom sportowców będą towarzyszyć zabawy z animatorami Pracowi Orange oraz konkurs plastyczny o tematyce antyalkoholowej. 

Organizatorami święta, które rozpocznie się o 9.15, są wójt gminy Trzydnik Duży oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - sponsor imprezy, Gminny Ośrodek Kultury w Tryzdniku Dużym, Pracownia Orange w Tryzdniku Dużym.

Skontaktuj się z autorem