zamknij

Piknikowa propozycja dla seniorów.

0

Wycieczka do Lasów Janowskich ze zwiedzaniem, biesiadowaniem i tańcami to najnowsza propozycja dla starszych mieszkańców gminy Trzydnik Duży. Udział w wyprawie zaplanowanej na początek czerwca już zapowiedzieli członkowie Klubu Seniora "Radość życia", działającego przy miejscowym ośrodku kultury, ale organizatorzy zapraszają także niezrzeszonych mieszkańców.

Bazą wypadową będzie gospodarstwo agroturystyczne "Doboszówka", położone w Parku Krajobrazowym Lasy Janowskie, który jest jednym z największych takich kompleksów w Europie. - Krajobraz urozmaicają pobliskie rezerwaty, a także atrakcyjne przyrodniczo śródleśne stawy, oczka wodne, bagna i torfowiska, gdzie występuje szereg rzadkich gatunków roślin i zwierząt. To wymarzone miejsce dla osób pragnących posmakować ciszy i spokoju - zachęcają właściciele "Doboszówki". 

Uczestnicy "Pikniku w Doboszówce", który odbędzie się 5 czerwca, odwiedzą także okolice Malińca, Gwizdowa i Rezerwat "Imielty Ług".

Oprócz zwiedzania organizatorzy zaplanowali biesiadowanie i wspólne śpiewanie piosenek, turniej sportowy, zabawę z muzyką Kapeli z Trzydnika Dużego i smakołyki z grilla. 

Koszt wycieczki dla chętnych, którzy nie należą do Klubu Seniora to 30 złotych, a zapisy odbywają się w Pracowni Orange i Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. 

Oryganizatorem wycieczki jest Pracownia Orange w Trzydniku Dużym oraz Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym. 

Skontaktuj się z autorem