zamknij

Wystawa malarstwa w pracowni orange

0

Najchętniej pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli i batiku, a jej prace znajdują się w wielu kolekcjach o prywatnych zbiorach nie tylko w Polsce, ale również z Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych. Przez kilka najbliższych tygodni obrazy Stefanii Wójcik, bo o niej mowa, będzie można oglądać w Trzydniku Dużym.

Oficjalne otwarcie ekspozycji w miejscowym ośrodku kultury odbędzie się w czwartek 16 maja o 10.00 w Pracowni Orange. 

Autorka jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i dyplomowanym nauczycielem plastyki. Prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, a od 16 lat należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.

 

- Moje malarstwo nie jest może odkrywcze, nie szokuje, nie jest filozoficzne, brutalne, czy agresywne, ale cieszy się kolorem, emanuje witalnością i zachwytem nad naturą. Zachwyca mnie barwna łąka, łany zbóż, upstrzone falami maków i chabrów, a także fioletowe połacie wrzosowisk usianych na piaszczystych zboczach lasów na równi ze śpiewem ptaków czy barw budzącego się poranka - opisuje swoją twórczość artystka.

Prace Stefanii Wójcik były docenione przez jury wielu konkursów, festiwali i przeglądów, a miłośnicy sztuki z Trzydnika Dużego i okolic będą mogli podzielić te opinie, odwiedzając ośrodek kultury. Ekspozycja będzie czynna do 16 czerwca. 

Skontaktuj się z autorem