zamknij

Przedszkolaki z Gałęzic i Zajączkowa oczekują na Wielkanoc

0

Do przedszkolaków w Gałęzicach w dniu 17 kwietnia zawitał bibliotekarz filii BCK z Zajączkowa, a kilka chwil potem to właśnie do naszej biblioteki przyszli najmłodsi uczniowie z sąsiadującej z placówką szkoły, by wspólnie porozmawiać o Wielkanocy.

Dzieci wysłuchały książeczki J. Daniluka pt.: „Czekamy na Wielkanoc”, wspaniale ilustrowanej, wierszowanej opowieści o niezwykle ważnym święcie w roku. Dużo radości przedszkolakom sprawiło  opowiadanie A. Galicy pt: „Pisankowa bajeczka”.  Wspólnie rozmawialiśmy o tym, co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym i jakie symboliczne znaczenie mają poszczególne potrawy. Przedszkolaki zapoznały się z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi, pomalowały jajka i zrobiły piękny stroik. Część grupy pomalowała wiosennymi motywami karton na czasopisma w bibliotece. Dzieci zarówno z przedszkola z Gałęzic jak i z Zajączkowa wykonały piękne wielkanocne ozdoby i za to niesamowite zaangażowanie otrzymały cukierki.

W Wielką Niedzielę dzwony w kościele ogłaszają całemu światu, że Chrystus zmartwychwstał. Cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania. Na wielkanocnym stole stoi koszyczek, a w nim cukrowy baranek, pisanki i pokarmy poświęcone w Wielką Sobotę. Wszyscy dzielą się jajkiem, życząc sobie pomyślności, zdrowia i smacznej święconki. My również wszystkim Czytelnikom życzymy wesołych pisanek w kolorach tęczy, zdrówka i świątecznego uśmiechu. Wesołego ALLELUJA!

Skontaktuj się z autorem