zamknij

Seniorzy o zdrowiu

0

Seniorzy o zdrowiu z diabetologiem

Diabetolog i ordynator oddziału chorób wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Kraśniku Elżbieta Rybus-Potępa będzie gościem najbliższego spotkania starszych mieszkańców gminy Trzydnik Duży w ramach "Akcji Senior". Organizatorzy Pracownia Orange oraz GOK zapraszają na nie w środę 27 marca o 10.00 do miejscowego ośrodka kultury.

Jednym z tematów dyskusji będzie cukrzyca, na którą w Polsce cierpi ponad 2,5 miliona ludzi i liczba ta ciągle wzrasta. Mimo to, 35 procent Polaków nie potrafi wymienić żadnego z jej powikłań, a jedna piąta nigdy nie badała poziomu glukozy we krwi. Tymczasem cukrzycy prowadzi do tak poważnych powikłań jak zawały, udary, czy niewydolność nerek i może prowadzić do amputacji nóg, utraty wzroku oraz nawracających zakażeń grzybiczych i bakteryjnych. 

Słuchacze będą mogli nie tylko skorzystać z porad specjalisty, ale również rozpocząć aktywne ćwiczenia profilaktyczne. Jedną z przyczyn cukrzycy i wielu innych chorób jest bowiem brak aktywności fizycznej, a po prelekcji chętni będą mogli wziąć udział w ćwiczeniach nordic walking. Dlatego organizatorzy spotkania, wspierani przez radną Bożenę Wilkołek i dyrektora kraśnickiego szpitala Marka Kosa, zachęcają piechurów, by zabrali ze sobą kijki do nordic walking. Wymarsz jest planowany około 11.30. 

Skontaktuj się z autorem