zamknij

Promocja wolontariatu w Pracowni Orange w Ośrodku Kultury w Rytlu – 27 lutego 2019

0

             Czy warto pomagać? Oczywiście, że tak, ponieważ dobro powraca ze zdwojoną siłą. Przekonali się o tym wolontariusze z Pracowni Orange w Ośrodku Kultury w Rytlu, którzy często poświęcają swój wolny czas, by wesprzeć nas swoją pracą. Robią to, nie oczekując nic w zamian. Tym bardziej cieszy, że dzięki takim sojusznikom jak Fundacja Dobra Sieć i Fundacja Orange, które ogłosiły mini konkurs grantowy mogliśmy podziękować naszym wolontariuszom spełniając jedno z ich marzeń. Wniosek napisała dyrektor Ośrodka Kultury w Rytlu p. Małgorzata Kowalewska-Remisz przy współudziale opiekuna grupy „Siła w nas” p. Joanny Czerniejewskiej. Udało się, dostaliśmy dofinansowanie. Spełnianie marzeń nie jest prostą sprawą, trzeba wiele rzeczy dopilnować i posprawdzać. Tej pracy na ogół się nie zauważa, ale jest najważniejsza. Dzięki temu spędziliśmy niezapomniany dzień w Gdańsku.
Ahoj przygodo!
Do Gdańska dotarliśmy pociągiem, co też dla niektórych, już było nie lada atrakcją. Jednym z marzeń naszych wolontariuszy był udział w grze w pokojach zagadek. By sprostać tym pragnieniom, znaleźliśmy dla nich bezpieczne, sprawdzone pod każdym względem miejsce. Bo dobra zabawa to bezpieczna zabawa. Podzieliliśmy się na trzy drużyny, w każdej z nich znalazł się opiekun. Każda z grup wchodziła dwa razy do różnych pokoi. Uczestnicy musieli wykazać się pomysłowością, kreatywnością, logicznym myśleniem, ale przede wszystkim współpracą w grupie i dobrą komunikacją. Wcielaliśmy się w rozbitków, którzy na karaibskiej wyspie musieli odnaleźć skarb. Podbijaliśmy kosmos i przemierzaliśmy nawiedzony cmentarz. Taka aktywna forma spędzenia wolnego czasu wszystkim bardzo się podobała.
Po tak potężnej dawce emocjonującej rozrywki poczuliśmy głód. Musieliśmy się wzmocnić smacznym obiadem. Następnie udaliśmy się do kina na seans „Jak wytresować smoka 3”.
Późnym wieczorem wracaliśmy do domu, z uśmiechem na twarzy, głową pełną wrażeń i pomysłów. To była przygoda, którą zapamiętamy na całe życie i będziemy miło wspominać.
Dziękujemy naszym wolontariuszom, że są z nami, że zawsze możemy na nich liczyć. Jednocześnie zachęcamy innych do zaangażowania, bo to praca na rzecz całej naszej społeczności lokalnej.

Wielkie podziękowania kierujemy również do Fundacji Dobra Sieć i Fundacji Orange.

Skontaktuj się z autorem