zamknij

Twórcze obchody kobiecego święta

0

Już po raz kolejny Dzień Kobiet w gminie Trzydnik Duży od prawie 30 lat jest obchodzony podczas Twórczych Spotkań Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku takie obchody odbyły się w przeddzień kobiecego święta, czyli w czwartek 7 marca w miejscowym ośrodku kultury i pracowni orange.
Zgodnie z tradycją była to okazja nie tylko do złożenia paniom życzeń i gratulacji, ale także podsumowania ostatniego roku działalności KGW oraz podziękowań od przedstawicieli władz samorządowych. Wręczali je m.in. starosta kraśnicki Krzysztof Staruch i wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.
Podczas imprezy wystąpiły lokalne zespoły śpiewacze, wokaliści, satyrycy i miejscowa kapela ludowa. Publiczność, zgromadzona w ośrodku kultury mogła podziwiać zdolności wokalne młodych solistek: Dominiki Partyki, Angeliki Turowicz, Magdaleny Miśkiewicz i Edyty Świderek, zespołów kół gospodyń z Węglina, Trzydnika Dużego, Woli Trzydnickiej oraz Klubu Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina. W programie znalazły się również występy kabaretowe KGW z Łychowa i z Rzeczycy Księżej, monolog "Pietroszczanek" z Woli Trzydnickiej i koncert Kapeli Ludowej z Trzydnika Dużego. 


Prezentacjom towarzyszyła wystawa rysunków i szkiców, w tym postaci kobiet i pejzaży wykonanych przez ucznia klasy VII Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Rzeczycy Ziemiańskiej Bartłomieja Rowki, którą można oglądać w GOK w Trzydniku Dużym przez najbliższe dwa miesiące.

 
Uczestniczki czwartkowego święta kożystały także stworzonego specjalnie dal nich Salonu Piękności w pracowni orange. Uczestniczyły w pokazie makijażu w wykonaniu pani Blanki Bijak, odwiedzały stoisko firmy Oriflame Justyny Mazur oraz korzystały z bezpłatnych konsultacji dietetycznych firmy NATURHOUSE.

Skontaktuj się z autorem