zamknij

Ferie, ferie i po feriach

0

Szybko minął aktywnie spędzony czas na „Folkowisku” w Domu Kultury w Chmielnie. Tego roku do współpracy zaprosiiliśmy lokalnych artystów. Przez dwa tygodnie dzieci mogły spotykać się w Domu Kultury na warsztatach prowadzonych przez lokalnych twórców ludowych, poznawać ich kunszt i samemu próbować sił w malowaniu na szkle z Krystyną Malek z Garcza, pracy w glinie, budowaniu i zdobieniu diabelskich skrzypiec z Tadeuszem Makowskim z Zawór, w drewnie lipowym oraz współtworzyć spektakl z rzeźb Ireny Brzeskiej z Kożyczkowa. Dbałość o kondycję fizyczną uczestników „Folkowiska” zapewniały zajęcia taneczno-ruchowe Slavika Dance.
Zorganizowaliśmy również wycieczkę do Fabryki Sztuk w Tczewie. Tam, dzieci wzięły udział w warsztatach artystycznych oraz zwiedzając z przewodnikiem wystawę „Skąd to? Historia przedmiotów codziennego użytku" dowiedziały się m. in. kiedy został wysłany pierwszy sms, jak wyglądało pierwsze lustro, grzebień, ołówek, co zainspirowało twórcę wieszaka. 
Niegasnącą popularnością cieszyła się Pracownia Orange, tym bardziej, że młodzież mogła korzystać nie tylko z komputerów, PS 4, robotów, ale i z najnowszych gier planszowych w jakie Pracownia została doposażona w lutym dzięki kolejnej dotacji od Fundacji Orange.
Wszystko co dobre szybko się kończy. Pozostaje nam przygotowywać program na… wakacje!

Skontaktuj się z autorem