Na początku spotkania krótko przypomnieliśmy wady i zalety Internetu oraz sposoby i pomysły co zrobić, aby jak najmniej czasu spędzać w wirtualnym świecie. Natomiast głównym tematem zajęć była wspólna dyskusja na temat bezpieczeństwa w sieci, które przede wszystkim zależy od znajomości zagrożeń i umiejętności ich unikania.
Rozmawialiśmy o tym, czy aby na pewno w sieci jesteśmy anonimowi, czy należy ufać osobom poznanym przez Internet i czy „prawdziwe życie toczy się właśnie na Facebook-u”. Uczniowie obejrzeli krótki film o zagrożeniach online.
Młodzież przygotowała również plakat promujący ideę Internetu jako środowiska tworzonego przez mądrych, odpowiedzialnych, życzliwych i szanujących ludzi oraz zaprezentowała swój godny naśladowania sposób użytkowania Internetu.
A skoro „trzeba iść z duchem czasu” to niech w tej wędrówce wiersz pt.: „Staś” Stanisława Jachowicza, twórcy klasyki polskiej literatury dla dzieci, będzie morałem i drogowskazem nie tylko w racjonalnym użytkowaniu Internetu, ale i w życiu każdego młodego internauty.
Stanisław Jachowicz
STAŚ
Staś na sukni zrobił plamę;
Płacze i przeprasza mamę.
Korzystając z chwili, mama
Rzecze: na sukni wypierze się plama;
Ale strzeż się moje dziecię,
Brzydkim czynem splamić życie:
Bo ci, Stasiu, mówię szczerze,
Ta się plama nie wypierze.