zamknij

Noworoczny koncert kolęd połączony z wystawą.

0

Śpiewanie kolęd to w Polsce jeden z najbardziej utrwalonych sposobów świętowania Bożego Narodzenia. Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży będą mogli posłuchać w wykonaniu lokalnych artystów podczas noworocznego koncertu.

W piątek 14 stycznia o 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym kolędy zaśpiewali soliści, zespoły śpiewacze i grupy wokalne, które przygotowują zarówno tradycyjne pieśni, jak i bardziej współczesne utwory nawiązujące do Bożego Narodzenia. 

W koncercie udział wzieli: Milena Wójcik, Szymon Grządka, Magdalena Miśkiewicz, Dominika Partyka, Edyta Świderek, Angelika Turowicz, Koło Gospodyń Wiejskich z Trzydnika Dużego, Klub Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina i zespół "Świteź" z Węglina.

Pieśni opisujące narodziny Chrystusa i znaczenie tego wydarzenia dla ludzi śpiewano już w średniowieczu. Niektóre kolędy mają po kilkaset lat, a do najstarszych, pochodzących z XVI, XVII i XVIII wieku, zalicza się m.in.: "Anioł pasterzom mówił", "W żłobie leży", "Przybieżeli do Betlejem", "Gdy śliczna Panna", "Jezus malusieńki" czy "Lulajże Jezuniu". 

Wielu z nich słuchacze koncertu będą mogli posłuchać w wykonaniu trzydnickich artystów, a także obejrzeć wystawę bożonarodzeniowych aniołów, gwiazd i szopek, zgłoszonych do konkursu, który także zorganizował miejscowy ośrodek kultury i pracowania orange w trzydniku dużym. 

Skontaktuj się z autorem