zamknij

Kolejny rok graliśmy z WOŚP

0

W niedzielę, 13 stycznia w Ciężkowicach, po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W tym roku ciężkowicki sztab liczył 74 wolontariuszy z terenu całej gminy Ciężkowice. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać kwotę 21.411,46 zł, to rekord ciężkowickiego sztabu. Młodzież mimo niesprzyjającej pogody od samego rana kwestowała w Ciężkowicach, Jastrzębi, Zborowicach, Pławnej, Bruśniku, obdarzając darczyńców charakterystycznym czerwonym serduszkiem i uśmiechem. Ciężkowicki sztab miał swoją siedzibę w Ratuszu a dokładniej w Pracowni Orange, gdzie prócz przeliczenia zebranych pieniędzy mogliśmy odpocząć i rozgrzać się gorącą herbatką.

Tradycyjnie już wśród kwestujących znalazł się również Zbigniew Jurkiewicz Burmistrz Gminy Ciężkowice, w swojej puszce zgromadził ponad 1000,00 zł, zajmując tym samym drugie miejsce wśród wolontariuszy, którzy zebrali na tegorocznym finale w Ciężkowicach największą sumę pieniędzy. Najwięcej w swojej puszce zgromadził Michał Babral, który oprócz tradycyjnej puszki, w której zgromadził 657,66 zł, korzystał również ze zbiórki internetowej – e-skarbonki, co pozwoliło mu zasilić zbiórkę o kolejne 1110,00 zł. Trzecie miejsce przypadło Zuzannie Śliwie, która zebrała 906,11 zł.

Temat tegorocznego 27. Finału WOŚP brzmiał: „Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

Szef Sztabu WOŚP w Ciężkowicach dziękuje wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom za okazaną pomoc i zaangażowanie w zbiórkę.

Skontaktuj się z autorem