zamknij

Niezwykle zabawne spotkanie z Grzegorzem Kasdepke w Zajączkowie

0

 

 

 

 

 

 

We wtorek 8 stycznia w  bibliotece w Zajączkowie gościliśmy niezwykłego pisarza, autora wielu bajek, opowiadań dla dzieci – Grzegorza Kasdepke. Jego twórczość charakteryzuje się ciepłym humorem oraz niezwykłym zrozumieniem psychiki dziecka, a książki są prawdziwymi bestsellerami.

Wizyta pisarza była nagrodą specjalną przyznaną naszej bibliotece za udział w konkursie andrzejkowym w ramach obchodów Tygodnia Pracowni Orange. Mieliśmy również przyjemność gościć przedstawiciela Fundacji Orange - Benitę Orlik, jak również pomysłodawczynię konkursowego i nagrodzonego wiersza – Małgorzatę Guz.

Na spotkanie licznie przybyli uczniowie klas: 5, 6 oraz 7 wraz ze swoimi opiekunami.

Pisarz napisał około 40 publikacji - jak sam mówi „kryminałów, horrorów, romansów, książek o całowaniu”. Do niektórych tekst pisał godzinę, a do innych nawet kilka miesięcy. Zawsze chciał być podróżnikiem, pisarzem i piłkarzem. Bohaterowie jego książek m.in. Kuba i Buba, detektyw Pozytywka, Bartuś, Kacper i jego tata uczą i bawią swoim żartem zarówno dzieci jak i dorosłych. Jednym z elementów spotkania były pytania zadawane uczniom dotyczące powiedzonek takich jak np. „znamy się jak łyse konie”, „ostatni dzwonek” czy „być na świeczniku”. Uczniowie musieli wyjaśnić co oznaczają te wyrażenia.

W późniejszej części spotkania to uczestnicy mogli zadawać pytania, których było mnóstwo. A pytania od czytelników, które najbardziej pisarzowi się spodobały to te: czy lubi się całować i czy był kiedyś przystojny?

Reasumując spotkanie było niesamowite, pełne humoru i świetnej zabawy, a uśmiech nikomu nie schodził z twarzy.

Dziękujemy Fundacji Orange za tę wspaniałą nagrodę i możliwość poznania tak wyjątkowego pisarza. A wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy ciekawej i miłej lektury twórczości Grzegorza Kasdepke.

Skontaktuj się z autorem