zamknij

Warsztaty ARDUINO

0

Miłośnicy nowoczesnych technologii i elektroniki z gminy Trzydnik Duży wzięli udział w pierwszych warsztatach arduino. Zajęcia były na tyle ciekawe, a ich uczestnicy tak zadowoleni, że ich organizatorzy nie wykluczają kontynuacji tego pomysłu.
Pierwsza grupa spotkała się w Pracowni Orange, działającej w trzydnickim ośrodku kultury, w sobotę 24 listopada. Przez kilka godzin pod kierunkiem specjalistów poznawała zmienne, pętle, funkcje i inne podstawy programowania, a także uczyła się sterowania złączami cyfrowymi i odczytu złącz analogowych.
Wśród uczestników przeważały osoby w wieku co najmniej 14 lat, ale mieliśmy także 11-latka, który pasjonuje się tą dziedziną i doskonale radził sobie z wszystkimi zadaniami - relacjonują autorzy pomysłu.

Warsztaty, organizowane przez Fundację Orange, poprowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia "Fablab" z Gdańska, którzy zostawili w Pracowni Orange w Trzydniku Dużym zestaw materiałów do kolejnych zajęć. W pierwszych mogła wziąć udział zaledwie 10-osobowa grupa, ale chętnych było więcej. Dlatego autorzy pomysłu zadeklarowali, że we własnym zakresie mogą zorganizować takie spotkanie dla nowych uczestników.
Zainteresowani mogą się w tej sprawie zgłaszać osobiście do siedziby pracowni w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym albo telefonicznie pod numer: 15 873 18 26.

Skontaktuj się z autorem