zamknij

Promocja książki „Bycio Herbu Kasztan na zamku w Bytowie”

0

„Bycio Herbu Kasztan na zamku w Bytowie” to druga część przygód bajkowego symbolu miasta, opiekuna bytowskiego zamku, która skierowana jest do najmłodszych czytelników. Promocja nietypowej książki, która łączy funkcję swoistego przewodnika po urokliwych miejscach Bytowa z popularyzacją języka kaszubskiego odbyła się 26 października 2018 roku w Pracowni Orange. Energetyczna pomarańczowa przestrzeń sprzyjała poznawaniu nowych przygód bajkowego bohatera. Z fragmentami słuchowiska odczytanego przez autorów oraz emocjonującymi kalamburami Bycio oficjalnie rozpoczął nową przygodę.

W grudniu ubiegłego roku poznaliśmy pierwszą część przygód „Bycia Herbu Kasztan”, bohatera, który przybliża ciekawe zakątki ziemi bytowskiej. „Bycio Herbu Kasztan na zamku w Bytowie” to kontynuacja przygód odważnego kasztanka, który ciekawy świata postanowił odwiedzić najciekawsze zakątki Bytowa. Bycio w drugiej części kontynuuje swoją podróż odwiedzając, m.in. cerkiew św. Jerzego, most nad rzeką Boruja, kościół św. Katarzyny.

Książka „Bycio Herbu Kasztan na zamku w Bytowie” oprócz barwnych ilustracji autorstwa Aleksandry Gliszczyńskiej zawiera także audiobook z słuchowiskiem, którego autorką jest Anna Gliszczyńska. Realizację nagrania w studio Cubanos Partyzanos Records nadzorował Jaromir Szroeder. Książka spisana została w języku kaszubskim, aby młodzi czytelnicy mieli żywy kontakt z tym pięknym językiem i kulturą naszego regionu. Tekst w języku polskim zamieszczony jest mniejszą czcionką na każdej ze stron, aby ułatwić młodszym czytelnikom zrozumienie języka kaszubskiego.

Bycio to oficjalna maskotka gminy Bytów. To pluszowy kasztanek we wdzianku rycerza z napisem „Bytów miasto na Kaszubach” trzymający w ręku tarczę, na której widnieje liść kasztana nawiązujący do wzgórza zamkowego. Wizja tej postaci łączy się bezpośrednio z bytowskim zamkiem, który niewątpliwie jest wizytówką gminy Bytów.

Skontaktuj się z autorem