zamknij

Czym skorupka za młodu....

0

Patriotyzmu trzeba uczyć od najmłodszych lat. Wychodząc z takiego założenia, w czwartek 25 października, nauczyciele zabrali najmłodszych mieszkańców gminy Trzydnik Duży w odwiedziny do miejscowego ośrodka kultury i Pracowni Orange, gdzie dzieci poznawały symbole narodowe, regionalne stroje i instrumenty, a także obejrzały patriotyczny film i wysłuchały koncertu jednego z lokalnych zespołów śpiewaczych. 

 Oglądając film pod tytułem "Polak Mały", udostępniony przez Instytut Pamięci Narodowej, grupa przedszkolaków z Woli Trzydnickiej i ich starszych kolegów z klasy trzeciej, dowiedziała się na przykład jak wygląda godło Polski, co symbolizują biel i czerwień oraz dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią.

 Dzieci wzięły również udział w konkursie patriotycznych kolorowanek, w którym nagrodami dla wszystkich uczestników były babeczki w narodowych barwach. 

Poza tym instruktorzy ośrodka kultury pokazali przedszkolakom jak wyglądają kontrabas i akordeon, a program wizyty dopełniła prezentacja strojów ludowych i występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Trzydnika Dużego.

 

Wizyta prawie 50-osobowej grupy z Woli Trzydnickiej została zorganizowana w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Skontaktuj się z autorem