zamknij

A my już jesteśmy po warsztatach "Palcem po mapie"

0

Niedrzwica w wirtualnym świecie - tak ! U nas wszystko się może zdarzyć. Pomimo chłodnych jesiennych dni, my nie zwalniamy tempa. W dniach 1-3 października  w Pracowni Orange w GOKSiR odbyły się warsztaty „Palcem po mapie. Story Map”, zorganizowane przez Fundację Orange we współpracy z Fundacją 5Medium  Grupa młodzieży spotkała się na wspólnych zajęciach animacyjnych,  podczas których  miała  za zadanie stworzyć wirtualny spacer po okolicy posługując się swoimi telefonami. Uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na grupy i wyruszyli w teren,  by zebrać niezbędne materiały oraz rozwiązać różne zadania. Młodzież  pokazała to, co im przeszkadza, co im się podoba i o czym marzą; mówili o tym, co mogłoby się zmienić lub co nowego mogłoby powstać w Niedrzwicy. Spacerując dowiedzieli się również o potrzebach mieszkańców, wszystko sfotografowali, nagrali i pokazali w formie prezentacji multimedialnej. Na koniec warsztatów odbyła się lekcja pokazowa w niedrzwickiej szkole podstawowej  dla jednej z klas. Uczestnicy warsztatów zaprezentowali owoce swojej pracy włączając przy tym dzieciaki do wspólnej zabawy.

Zachęcamy do zajrzenia na stronę https://sway.office.com/YSigYeQ94hO0SZI3

Uczestnicy warsztatów :  Basia, Eryk, Iga, Jakub, Jowita, Mateusz, Milena, Paula, Pyla, Sebastian, Zuzia, Julka

Organizatorzy : Izabela Giza (Pracownia Orange), Agnieszka Jarmuł (Fundacja „5Medium”), Marcin Butryn (fotodokumentacja).

Dziękujemy za wsparcie panu Andrzejowi Pastuszakowi – dyrektorowi szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej, a także pani Celinie Małek, pani Justynie Polaczek i pani Annie Dymitrak za pomoc przy organizacji warsztatów.

Skontaktuj się z autorem