zamknij

Anita Włodarczyk zaraża aktywnością w Trzydniku

0

Prawie pół tysiąca uczniów z gminy Trzydnik Duży miało we wtorek 18 września niepowtarzalną okazję potrenowania z Anitą Włodarczyk.

Nasi wolontariusze z Pracowni Orange również mieli okazję wziąść udział w lekcji wf z Anitą Włodarczyk wsród wszystkich uczniów ze szkół z naszej Gminy.  :) :)

Dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, trzykrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem poprowadziła pokazową lekcję wychowania fizycznego i od Trzydnika Dużego rozpoczęła cykl takich spotkań w kilku województwach.

Mistrzyni przyjechała na zajęcia "złotym autobusem", którym wróciła z kibicami z sierpniowych Mistrzostw Europy, w których zdobyła kolejny mistrzowski tytuł. We wtorek, po drodze na zajęcia na trzydnickim "Orliku", Anita Włodarczyk zabrała grupę uczniów z Woli Trzydnickiej, która razem z rówieśnikami z innych placówek mogła z nią później poćwiczyć. 

- Nie był to typowy trening lekkoatletyczny, tylko raczej zabawa, ale w towarzystwie takiej osoby to nie lada gratka. Były ćwiczenia ogólnorozwojowe, biegi sztafetowe, a nawet rzuty... gumowym młotem. Wszyscy byli zadowoleni, a na pamiątkę robili zdjęcia z naszym gościem i odbierali upominki - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień. 

Uczniowie otrzymali m.in. bidony z autografem Anity Włodarczyk i koszulki z jej najnowszym rekordem świata w rzucie młotem, wynoszącym 82 metry i 89 centymetrów. 

W Trzydniku Dużym, jako jedynym miejscu na Lubelszczyźnie, znakomita lekkoatletka rozpoczęła nowy cykl pokazowych lekcji wychowania fizycznego. Do końca tygodnia takie zajęcia poprowadzi jeszcze na Podkarpaciu oraz w województwach świętokrzyskim i małopolskim. 

 

 

Skontaktuj się z autorem