zamknij

Stacja Niebo – IX piknik muzyczny

0

W niedzielne popołudnie, 1 lipca w parafii pw. NMP Szkaplerznej w Szynwałdzie, prowadzonej przez ks. proboszcza – Józefa Michalskiego odbył się IX Piknik Muzyczny Stacja NIEBO. W tym roku hasłem przewodnim były słowa Wiara niesie mnie ku Tobie, a kolorem, który dominował wśród uczestników zabawy i pojawił się na koszulkach organizatorów był słoneczny żółty. Jak co roku, Piknik rozpoczęła uroczysta msza święta, do której oprawę muzyczną przygotowała młodzież Szynwałdu. Stację NIEBO uroczyście otworzył ks. Marcin Górski – koordynator, organizator i duch sprawczy imprezy. W tym roku inauguracji towarzyszył akcent niepodległościowy, na scenie pojawiła się flaga, którą parafii w Szynwałdzie przekazał wraz z listem przewodnim premier Mateusz Morawiecki. Zorganizowano także rodzinny konkurs plastyczny Polska – moja Ojczyzna, który spotkał się z dużym zainteresowaniem, szczególnie tych najmłodszych. Spośród blisko czterdziestu prac przyznano trzy nagrody główne i pięć wyróżnień. Podczas imprezy na scenie pojawił się zespół Wzgórze Syjon oraz parafialna scholka dziecięca Armia Najwyższego. Dobrej, chrześcijańskiej muzyce towarzyszyły tańce integracyjne oraz konkursy i zabawy dla najmłodszych. Dzięki życzliwości Ochotniczej Straży Pożarnej jedną z atrakcji dla dzieci było zwiedzanie wozu strażackiego. Młodzież, która wraz z ks. Marcinem Górskim przygotowała całą imprezę, dołożyła starań, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wspólnej zabawie towarzyszyło także bogate zaplecze gastronomiczne, a obsługą licznych stoisk zajmowali się niezastąpieni mieszkańcy Szynwałdu, na czele z młodzieżą. Kluczowym momentem Pikniku Muzycznego Stacja NIEBO było prowadzone przez lidera zespołu Wzgórze Syjon – wikariusza parafii w Limanowej – ks. Roberta Dudę, uwielbienie Najświętszego Sakramentu, zakończone błogosławieństwem. Po adoracji odbyła się zabawa taneczna przy muzyce, którą przygotował zespół Ona i Oni.
      Stacja NIEBO, to dobry czas, aby na chwilę przystanąć, zatrzymać się w życiowym pędzie, zasłuchać w refleksyjną muzykę, czasem w samego siebie, pomodlić się, odnaleźć na nowo sens, rodzinnie spędzić czas. Organizacji tej imprezy muzycznej od początku przyświeca jeden cel – szerzenie ducha chrześcijańskich wartości i integracja lokalnej społeczności przy realizacji wspólnego dzieła. Wierzymy, że podobnie jak w ośmiu poprzednich edycjach, także i w tym roku udało się osiągnąć zamierzony cel.
     IX Piknik Muzyczny Stacja NIEBO zorganizowany został przy współpracy parafii NMP Szkaplerznej w Szynwałdzie oraz Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. W realizację przedsięwzięcia włączyli się także lokalni przedsiębiorcy, z terenu Gminy Skrzyszów i Tarnowa, którzy wykazali wielką życzliwość i gest dobrej woli, wspierając tę inicjatywę parafialną. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Skrzyszów – Pan Marcin Kiwior, a patronat medialny objęli: Gość Niedzielny oraz RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Skontaktuj się z autorem