zamknij

Gminne zawody sportowo-pożarnicze.

0

Drużyny z OSP Trzydnik Duży i OSP Węglinek będą reprezentować Gminę Trzydnik Duży w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. To one zajęły dwa pierwsze miejsca podczas turnieju gminnego, który odbył się w niedzielę 1 lipca na trzydnickim stadionie.

Czołówka zawodów z udziałem 10 zespołów ukształtowała się już po pierwszej konkurencji, czyli sztafecie pożarniczej. OSP Trzydnik Duży była wtedy o ponad 6 punktów lepsza od rywali z Węglinka i o prawie 8 punktów od OSP Węglin. W ćwiczeniach bojowych OSP Węglinek i OSP Węglin zdobyły taką samą liczbę punktów, ale liderzy z Trzydnika Dużego nie dali sobie odebrać prowadzenia i taka kolejność utrzymała się do końca zmagań.

W zwycięskiej drużynie OSP Trzydnik Duży wystąpili: Sylwester Widok, Paweł Rycerz, Damian Brzuszkiewicz, Damian Robak, Sebastian Sołtys, Mateusz Robak, Cezary Drewniak i Franciszek Płecha. 

Na drugim miejscu zawody ukończyła OSP Węglinek w składzie: Łukasz Jarosz, Rafał Pęcak, Mateusz Paś, Marcin Pęcak, Damian Sieczkoś, Robert Łączuk, Jacek Pietras i Jakub Pietras.

 

Pierwsze trzy ekipy otrzymały z rąk wójt i prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Franciszka Kwietnia - puchary i medale, a wszystkie zespoły uhonorowano nagrodami finansowymi. 

Druhowie z Trzydnika Dużego i Węglinka powalczą o miano najlepszych w powiecie kraśnickim, podczas turnieju, który odbędzie się w niedzielę 8 lipca w Polichnie. W poprzednich zawodach powiatowych OSP Węglinek była trzecia, a strażacy z Trzydnika Dużego zajęli piąte miejsce, ale obydwie ekipy zapowiadają ambitną walkę o lepsze lokaty, a być może o powrót do wcześniejszych tradycji, gdy reprezentacje Gminy Trzydnik Duży okazywały się najlepsze w powiecie. 

Skontaktuj się z autorem