zamknij

Dania z dawnej kuchni odtworzone.

0

Pieróg tartaczany, pazibroda i jabłczanka z ziemniakami - to tylko wybrane dania, które młodzi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży przygotowali na warsztatach pod hasłem „e-Kuchnia” zorganizowanych przez miejscową Pracownię Orange. Swoją pracę udokumentowali na zdjęciach i filmach, które można obejrzeć w internecie. 

W zajęciach wzięła udział 12-osobowa grupa młodych kucharzy, która pracowała pod kierunkiem przedstawicieli Fundacji Piąte Medium, a w roli konsultantek wystąpiły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Trzydniku Dużym. Doświadczone gospodynie nadzorowały także przyrządzanie rosołu z domowymi kluseczkami, barszczyku z botwinki, kaszy gryczanej z sosem i kilku innych potraw. Wszystkie gościły kiedyś na stołach u mieszkańców trzydnickich wsi, przepisy na nie były przekazywane z pokolenia na pokolenie, a teraz zostały spisane i... sprawdzone w praktyce. 

Zgodność receptur z wykonaniem uczestników warsztatów nadzorowały - Stanisława Robak, Kazimiera Borowska i Maria Siembida, a relację filmową, zdjęciową i tekstową, łącznie z wszystkimi przepisami, można znaleźć w sieci pod adresem: przepisytrzydnik.blogspot.com.

 Fot. Paweł Jusyn

Skontaktuj się z autorem